Prosinec 2015

Jak mi mysl utekla

16. prosince 2015 v 21:08 | Chilli |  Svědectví
Mám chvíli čas na zastávce, než mi pojede autobus, tak se můžu chvíli modlit. Naproti ulice vidím, jak z tramvaje vyšli dva kluci, kteří nesou velké tašky plné papírů. Moje mysl reagovala: Můj syn má vlastně donést tento týden do školy sběr papíru. - Ale do čeho mu to dám? - Třeba velká papírová dárková taška, aby to nemusel zdlouhavě vyndávat? - No jo, jenomže ta taška má provázkové uši, tak nevím, zda to tak může s tím přihodit na hromadu. - Hodil by se nějaký papírový pytel. - V amerických filmech nosívají nákupy z obchodů v papírových pytlech. - Proč vlastně v našich obchodech nejsou papírové pytle, ale igelitové tašky? - Asi to vyjde draho .... a mě vyšel draho takový zbytečný čas, takové přemýšlení nad veledůležitou otázkou světa, proč igelitky a ne papírové pytlíky ;-). Přede mnou zastavuje autobus a já si tak říkám, že příště asi zavřu oči ...


Uši ke slyšení

4. prosince 2015 v 8:56 | Chilli |  Biblické texty
Kdo má uši, slyš, co Duch praví církvím:
Zjevení 2:7,11,17,29,3:6,13,22
Jan napsal dopisy sedmi církvím. Přestože byla každá jiná, s jinými problémy i klady, jedno měly všechny společné. Všem z nich psal ohledně otevřeného sluchu pro hlas Ducha svatého. Když budeme mít obřezaný sluch, a znát hlas svého Pastýře, tak bude jednoduché rozumět, v čem nás Bůh povzbuzuje, a kdy nás napomíná.
Hle, jejich uši jsou neobřezané,
nemohou tomu věnovat pozornost.
Jeremiáš 6:10
Když se naučíme znát jeho hlas, budeme moci věnovat pozornost jeho vyučování, vedení, nápravě, povzbuzení, proroctví, vizi. když budeme vědět, co Duch praví církvi, potom nemůžeme přeslechnout "poslední polnici".