Láska je ...

11. září 2015 v 9:34 | Chilli |  Biblické texty
Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá.
1.Kor.13:4
Láska má s námi trpělivost. Pořád a pořád nás volá k sobě, pořád nám sama sebe dává na výběr, pořád se nám staví před oči, abychom si ji vybrali, nepřestává navzdory našemu odmítání. Netlačí na nás, je laskavá. Důrazná, ale zároveň nám zanechává svobodu se rozhodnout. Láska nezávidí, že ostatní mohou hřešit, a já musím dodržovat svatost. Nezávidí ani těm, kteří jsou viditelně více obdarovaní, než já. Přeje ostatním požehnání. Nevychloubá se, protože ví, že všechno má od Boha. Nepovyšuje se, nenadýmá, není domýšlivá, raději se dobrovolně pokoří.
Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy.
1.Kor.13:5
Nehledá si jednodušší pochybné zkratky, ale jedná tak, aby vždy mohla získat čest. Nehledá svůj vlastní prospěch. Nepřemýšlí sobecky. Nedá se vydráždit k hříchu, k depresi, k nelásce. Nepočítá, co jí kdo udělal, a kolikrát, nepočítá odmítnutí, zrady, ani žádné skutky, které ji mohly pokřivit, zkřivit, poškodit.
Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy.
1.Kor.13:6
Není škodolibá, nemá radost, když se ostatním nedaří. Vždycky, za všech okolností, se raduje z pravdy, ne ze špatností. Raduje se z toho, co je pravda, co je pravdivý stav.
Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá.
1.Kor.13:7
Ať se děje jakékoliv zlo, útlaky, protivenství, zrada, bolest, láska v těchto tlacích vydrží, odolá, bude věřit v to nejlepší, bude mít naději, obstojí.
Láska nikdy nezanikne. Proroctví - to pomine;
jazyky - ty ustanou; poznání - to bude překonáno.
1.Kor.13:8
Nikdy neskončí. Je navždycky. Je to nevyčerpatelný zdroj života. Je to ten poklad, který si ukládáme v nebi. Prorokování, služba, dary, jazyky, poznání ... to všechno jednou skončí. Ale když sebe schovám do Lásky, tak nikdy nezaniknu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama